Fatboy Slim – Eat. Sleep. Rave. Repeat.

Kur: Dance Arena, Exit 2013, Novi Sad, Serbija
Kada: 2 diena, Liepos 12d. 02:30
 

Antra didžiausia festivalio scena ką tik paskendo tamsoje. Ore susikaupusi laukimo nuotaika jau tuoj, atrodo, iškris krituliais. Daugiau nei 15.000 muzikos gerbėjų pasiruošę bet kurią sekundę palikti žemę. Dar kelios minutės ir ekrane už scenos geltonai įsižiebia smiley face cross bones. Dar aukščiau kulminacijos link kilsteli orą drebinti pradėjusi Right Here, Right Now įžanga. Čia ir dabar, Fatboy Slim materializuojasi ant scenos. Sunku patikėti, kad viskas vyksta iš tikrųjų. Fatboy Slim, sau tradiciškai, atsisėda po DJ pultu – are you ready? Skelbiamas countdown’as – 10, 9, 8, … 3, 2, 1 – put your hands up in the air, put your hands up in the air! Virš galvų sprogsta debesis konfeti…

Fatboy Slim Dance Arenoje, Exit 2013 festivalyje

Fatboy Slim Dance Arenoje, Exit 2013

Taip prasideda vienas labiausiai lauktų pasirodymų ne tik mano, bet, ko gero, ir didesnės dalies neramių sielų, šiemet susirinkusių į Exit festivalį Novi Sad, Serbijoje. Trijų universiteto draugų iniciatyva pirmą kartą suorganizuotas 2000m., muzikos festivalis gimė kaip pareiškimas sau ir pasauliui apie troškimą “išeiti” iš ilgus metus trunkančios politinės beprotybės valdant Slobodanui Miloševičiui. Nuo 2003m. didžiausioje Balkanų muzikos šventėje nusitovėjo iki dabar išlikęs 4 dienų formatas. 2007m. UK Festival Awards buvo pripažintas “Geriausiu Europos Festivaliu”, o šiemet renginys – vadinamas svarbiausiu Serbijos eksporto produktu – organizuojamas jau keturioliktąjį kartą.

Šių metų pavasarį nusprendus per trumpas vasaros atostogas apsilankyti viename iš didesnių Europos muzikos festivalių, nebuvo sunku išsirinkti kuriame. Atrankos kriterijus buvo paprastas – jau seniai norėjau sudalyvauti The Chemical Brothers arba The Prodigy pasirodyme. O jeigu nei viena gupių šią vasarą parankiu laiku Europoje nekoncertuotų – The Fatboy Slim. Neįtikėtinai, The Prodigy – šių metų festivalio headliner’iai, o Fatboy Slim taip pat line up’e. Be to, Serbija traukia savotiška egzotika – tai vis dar mažiau atrastas kraštas. Taigi, sprendimas, kur vykti, buvo itin nesudėtingas.

Fatboy Slim pasirodymai visad išskirtiniai. Skirtingai negu kai kurie DJ, kurie savo programą neretai “atgroja” užsibarikadavę už DJ pulto, Fatboy Slim nuolat viename ar kitame savo signature judesių. Pasirodymo Exit2013 metu Norman Quentin Cook, iškart po festivalio, Liepos 16d., švenčiantis savo 50-ąjį gimtadienį, šokinėjo basas, vilkėjo sau įprastus šortus ir marškinėlius. Į minią skrido didžiuliai geltoni smiley face kamuoliai, ekranuose keitėsi gerokai nurautos vizualizacijos. Į orą kilo viso festivalio mantra tapęs ženklas – Eat. Sleep. Rave. Repeat.

Mantra - Eat. Sleep. Rave. Repeat

Festivalio mantra – Eat. Sleep. Rave. Repeat

Exit2013 prasidėjo.

One Response to Fatboy Slim – Eat. Sleep. Rave. Repeat.

  1. Pingback: 1 diena | EXIT 2013

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: