Exit2013 atsidaro

 
Petrovaradin tvirtovė naktį // fotografija sutiko pasidalinti: Eline Burmanje

Petrovaradin tvirtovė naktį // fotografija sutiko pasidalinti: Eline Burmanje

Liepos 10d.
 

Prieš keliaujant link Petrovaradin tvirtovės atsiimti festivalio apyrankės reikėjo apsilankyti parduotuvėje. Ieškant kelio iki jos, nedaugiau nei 12 metų mergaitė ne tik raiškia anglų kalba nupasakojo kelią, bet ir pasisiūlė palydėti, mat jai pakeliui. Faina. Na o kainos parduotuvėje, pasirodo, labai linkusios draugauti: skardinė alaus(populiariausias – Jelen) 70 dinarų (1 euras = 100 dinarų), butelys vandens 40d., kilogramas bananų 70d., pakelis Marlboro 170d. Į krepšį kraunant vaisius priėjo pensiinio amžiaus vyras ir šypsodamasis serbiškai bandė kažką paaiškinti. Iškart pasigailėjau, kad neišsiverčiau, kaip serbiškai “ėjnam pa ciltas tav nėko nibus”. Matydamas kreivą ir nesupratusią mano veido išraišką daugiau nieko nesakęs ėmė už rankos ir nusivedė prie svarstyklių. Pirštu rodo, kad sveriamus produktus reikia patiems pasverti ir atsispausdinti lipduką su barkodu. Faini tie serbai – tiek jauni, tiek seni.

Vėliau, susitikus jau draugais tapusius tautiečius iš autobuso, patraukėm link tvirtovės. Prie apyrankių išdavimo palapinių radom siaubingą eilę. Ankščiau atėję buvo jau pralaukę po 2-3h. Čia, tenka pripažinti, buvo organizacinis fail’as. Gerai tai, kad daugiau didesnių priekabių viso festivalio metu neturėjome. Belaukiant eilėje, už nugarų, aukščiau ant tvirtovės kalvos pradėjo sproginėti atidarymo fejerverkai.

Exit2013 atidarymas // Exit Festival, Facebook

Exit2013 atidarymas // fotografija: Exit Flickr Gallery

Atidaromąjį vakarą prie Main Stage (pagrindinės festivalio scenos) koncertavo tik kelios grupės, o programa turėjo baigtis greit po vidurnakčio. Šiandienos headliner’iai – prieš beveik 40 metų susikūrę amerikiečių disco ir R&B vilkai – Chic ft. Nile Rodgers. Galbūt kasdien ir neklausomų, bet visiems į kraują įaugusių hitų, tokių kaip Everybody Dance, I Want Your Love, Le Freak ir kt. autoriai, tą vakarą į minią išspinduliavo didelius kiekius gerosios karmos. Festivalio atidaryti susirinkę muzikos ištroškę gerbėjai kartu grūvino:

Good times, these are the good times
Leave your cares behind, these are the good times
Good times, these are the good times
Our new state of mind, these are the good times

Tokia nuotaikinga pradžia žadėjo tikro džiaugsmo, laisvės ir nerūpestingumo pripildytas ateinančias 4 dienas. Ir ypač naktis.

Chic ft. Nile Rodgers Exit2013 atidaromąjį vakarą // šaltinis: Exit Festival, Facebook

Chic ft. Nile Rodgers Exit2013 atidaromąjį vakarą // fotografija: Exit Flickr Gallery

Kadangi eilė prie apyrankių nė kiek nemažėjo, nusprendėm jas pasiimti kitą dieną. Vakaras tęsėsi centriniame Novi Sad’e. Barai, gatvės ir skersgatviai lūžo nuo žmonių. Visur pilna geros nuotaikos ir šypsenų. Muzikai baruose pasibaigus šimtai žmonių užgulė centrines aikštes, kur grojo gitaros ir skambėjo serbiškos dainos. Aišku, kad miestas šiąnakt ir artimiausias kelias naktis priklauso festivaliui. Su nepažystamais panarpliojus gyvenimiškas dilemas, apsikeitus numeriais ir marškinėliais buvo galima pasitikti pirmą saulėtekį. Palikus, panašu, dar ilgai nesibaigsiančią šventę baigėsi pirmas vakaras Serbijoje.

viena centrinių Novi Sad aikščių // iš asm. archyvo

viena centrinių Novi Sad aikščių // iš asm. archyvo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: