1 diena

tas nepaprastas jausmas, gavus festivalio apyrankę. I am now Exit // asm. archyvas

I am now Exit // asm. archyvas

Liepos 11d.

Kitą dieną neskubant nuvažiavus atsiimti apyrankių nebebuvo jokių eilių. Užsidėjus tą oranžinę laminuotą popieriaus juostelę ant kairės rankos užliejo gilūs jausmai – dabar pirmą kartą tikrai patikėjom, kad Exit2013 nuo mūsų jau niekur nepabėgs. Reikėjo stabtelti akimirkai, kol vidiniai laimės ir džiaugsmo uraganai kiek aprims. Grįžus į bendrabutį dar norėjosi nusnausti grožio miego, bet kažkas gretimame kambaryje jau grojo Fatboy Slim. Jaudulys tonizuoja geriau nei kofeinas. Metas ruoštis pasitikti pirmąjį festivalio vakarą.

Šiandien Main Stage koncertuoja soul atlikėja – Alice Russell. Anglijoje gimusi atlikėja vadinama viena ryškiausių Britų kylančių žvaigždžių, kurios balsas netgi lyginamas su anapilin iškeliavusios Amy Winehouse. Dienos headliner’is – kultinis amerikiečių reperis – Snoop Dogg, pastaruoju metu išgyvenęs metamorfozę ir virtęs vis dar Snoop, bet jau Lion… Didžiulė masė gerbėjų susirinko prie scenos išgirsti ir pamatyti pirmos didelės festivalio žvaigždės. Snoop’is sukūrė daug teigiamos energijos, atlikdamas: Sensual Seduction, Young Wild and Free, o taip pat keletą iš naujų, regio įkvėptų dainų. Po šio pasirodymo turėdami laiko iki vėliau Dance Arenoje laukiamo Fatboy Slim, patraukėm geriau apsižvalgyti teritorijoje.

"au au, Snoopai, žiūrėk ką radau po sofa, au au" // Exit Flickr Gallery

“au au, Snoopai, žiūrėk ką radau po sofa, au au” // Exit Flickr Gallery

Festivalis vyksta netradicinėje aplinkoje – XVIIa. Petrovaradin tvirtovėje. Dalis festivalio metu surinktų lėšų skiriamos tvirtovės atstatymui. Tvirtovę supa aukštos sienos, takai veda per tunelius ir tiltus. Be abejonės, tokia aplinka festivaliui suteikia unikalumo ir padeda pabėgti nuo į nugarą kvėpuojančios kasdienybės. Viso Exit2013 paruošė per 20 scenų. Be dviejų pagrindinių – Main Tesla Stage ir Dance Arena – kiekvienas kažką sau artimo galėjo rasti Riffs & Beats, Urban Bug, Latino, Reggae, Radio As FM, HappyNoviSad, Diskozone, OTPevaj karaoke, the Gaia Experiment Trance scenose ar Silent Disco. Praeitais metais festivalyje veikė atsiskaitymo žetonais sistema. Šiemet už gėrimus sumokėti buvo galima vieninteliu būdu – specialia kortele, kurią buvo galima pasipildyti vienoje iš daugelio vietų festivalio teritorijoje ar Exit palapinių miestelyje. Taip buvo išvengta eilių prie gėrimų. Už viską kitą – maistą, suvenyrus ar tatuiruotę, atsiskaityti buvo galima tik grynaisiais. Stipriųjų alkoholinių gėrimų laisvai visai nebuvo pardavinėjama. Vienintelė vieta, kur buvo galima gauti viskio – specialus Jack Daniels “JDX backstage”. Tačiau norint ten patekti, reikėjo iš anksto įsigyti atskirą, įėjimą suteikiančią apyrankę. Be daugybės lounge zonų ir kitų malonių kampelių, iki pat aušros išalkusių laukė foodland’as. Čia, nors maisto pasirinkimas nebuvo labai gausus – karšti sumuštiniai, hamburgeriai ir KFC – kainos buvo draugiškos, o eilėse ilgai stovėti netekdavo. Be įprastų, panelėms suprantamai siaubą keliančių biotualetų, stovėjo atviri vazos formos biotualetai vaikinams, prie kurių niekad nebuvo eilių. Tuo tarpu merginos galėjo patekti į geriau prižiūrimus mokamus (0,5 euro) tualetus atskirame namelyje.

Viena "lounge" zonų // Exit Flickr Galerija

Viena “lounge” zonų // Exit Flickr Gallery

Kiek paklaidžiojus artėjo laikas judėti link antros populiariausios festivalio scenos. Dance Arenos išdėstymas unikalus – žmonės stovi ne tik tiesiai po scena, bet ir toliau ant kalvos. Puikus matomumas iš beveik bet kurios vietos. Patekti ant kalvos galima pro palyginti siaurą praėjimą, kuris dar koncertui neprasidėjus būna užkimštas, ir užlipus aukščiau, nulipti galima tik žmonėms pradėjus skirstytis po pasirodymo.

Dance Arena nuo scenos // Exit Flickr Galerija

Unikali Dance Arena, talpinanti apie 25.000 gerbėjų // Exit Flickr Gallery

Pirmas malonus festivalio atradimas – prieš Fatboy Slim grojusi švedų ketveriukė – Kate Boy. Scenoje dominuojant šešėliams ir tamsai, tik 2012m. susikūrusi grupė kaustė neįprasta electro-pop muzika. Kiti įvertinimo verti singlai: In Your Eyes, ir The Way We Are.

Artėjant Fatboy Slim pasirodymo pradžiai, prie Dance Arenos pajudėjo toks žmonių srautas, kad siekiant išvengti spūsčių trumpam buvo sustabdytas patekimas prie scenos. Ką galima trumpai pasakyti apie Fatboy Slim? – Eat. Sleep. Rave. Repeat. O plačiau aprašiau čia. Vėliau sceną užėmė Seth Troxler. 2012m. elektroninės muzikos žurnalas Resident Advisor Seth išrinko geriausiu DJ. Seth Troxler grojo iki 5.30h, ir tai dar nebuvo paskutinis DJ set’as Dance Arenoje pirmą festivalio dieną. Iki aušros ir po jos sustoti judėti neleido Apollonia.

Exit vienas iškirtinių bruožų – “After2am” bass programa. Pasirodymus baigus dienos headliner’iams, pagrindinę festivalio sceną užima geriausi drum and bass, hip hop ir dubstep atstovai. Kasmet šiai festivalio daliai skiriamas išskirtinis dėmesys. Šiemet organizatoriai bendradarbiaudami su UKF pasikvietė tokias įžimybes, kaip Chase & Status, Diplo ir DJ Fresh. Ši, visad laukine energija trykštanti programa, festivaliui suteikia civilazijos dar nepaliesto pogrindžio jausmo ir jau seniai tapo ne tik neatskiriama Exit dalimi, bet ir sulaukė pripažinimo platesniu mastu. Instrumentiniams atlikėjams pagrindinę sceną užleidus bass specialistams, minią prie didžiausios scenos užvaldo įnirtingas reivas, besibaigiantis tik gerokai po aušros.

Turbūt stipriai nesuklysiu pasakęs, kad šiandienos Fatboy Slim DJ set’as buvo didžiausias muzikinis įvykis mano gyvenime. Tačiau bijau, kad labai greitai tai gali tekti įvertinti iš naujo, nes jau rytoj Exit2013 festivalį sudrebins The Prodigy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: