2 diena. The Prodigy.

The Prodigy fano tatuoruotė @Exit Festival 2013 // Exit Flickr Gallery

Fano tatuiruotė @Exit Festival 2013 // Exit Flickr Gallery

Kur: Main Tesla Stage, Exit2013, Novi Sad, Serbija
Kada: Liepos 12d., 23:30
 

Pareigingai ir atsakingai prie scenos atkakus beveik valanda prieš Prodigy “Warrior’s Dance” koncerto pradžią, kaip tik buvo pradėję groti du juodom odinėm striukėm ir juodais kapišonais apsitraukę DJ iš pietų Anglijos, Brighton’o – South Central. Daugiau nei prieš 5 metus koncerto Paryžiuje metu pastebėti ir įvertinti talentai nuolat vyksta į pasirodymus kartu su Prodigy. Groti prieš The Prodigy – didelis pasiekimas, o tuo pačiu ir atsakomybė, bet South Central, kaip pamatėm, buvo nusiteikę visai rimtai. Energija tryškę vaikinai ne tik įkaitino prie scenos vis augančią minią, bet prie DJ pulto stovintis jau pustuštis butelis Absolut ir patiems neleido šalti. Vėliau, po koncerto, facebook’e ir patys džiaugėsi savo pasirodymuWe managed to get everyone to sit the F0%$K down!

South Central apšildo prieš Prodigy // Exit Flickr Gallery

South Central apšildo prieš Prodigy // Exit Flickr Gallery

Atsistojom 20-30 metrų nuo scenos, nors žmonių dar nebuvo tiek daug, kad nebūtų buvę galima rasti dviejų pėdų pločio tarpelio dar arčiau. Visgi, prie pat scenos – pasamprotavom – matyt bus susirinkę atletiški serbų vyrukai, muzikiniai fanatikai, ir kiti nepolitiniai ultros. Turbūt bus saugiau arčiau nesibrauti. Gan erdviai ir patogiai linguodami pagal South Central skaičiavom minutes iki The Prodigy.

Belaukiant visgi sukaupiau ryžtą lauk išpilti bokalą alaus. Vienintelis festivalio teritorijoje pardavinėjamas alus, deja, Tuborg. Tarptautinių žodžių enciklopedijoje žodis Tuborg apibūdinamas – trečiarūšis, alaus kvapo užuominų turintis skystis, geriausias savo savybes atskleidžiantis likęs uždarytas butelyje ar statinėje. Ankščiau, studentiškais metais, nė kiek neabejoju, kad išpylus nebaigtą gerti alų kaip mat ant žemės būtų nukritusi ir į pelenus pavirtusi taip pasielgusi ranka. Tačiau ateina laikas pasiryžti net ir tokiam, iš pažiūros atrodytų, bedieviškam poelgiui.

Exit Flick Gallery

Exit Flick Gallery

Toliau svaiginantis vandeniu tarpeliai tarp žmonių pradėjo siaurėti ir oras virš galvų kaisti. Likus keliolikai minučių iki pasirodymo pradžios – kai veikiau būčiau išgėręs tą bokalą Tuborg, negu užleidęs užsiimtą vietą netoli scenos – akies kampučiu visai netoliese pastebėjau vis didėjantį būrelį tos vyriškos, atletiškos rūšies, kokį 15 bemarškinių, tatuiruotų ir perspektyvių serbų jaunuolių. Hm, kažin, ar mes ne per arti scenos? – susižvalgėm. Neeee, viskas bus normaliai – matyt vandens paveiktas optimistiškai numojau ranka. Už dar poros minučių minėti bemarškiniai pradėjo dainuoti kažką panašaus į serbišką karo sutartinę – …… Srbija-a-a-a………Srbija-a-a-a……….Srbija-a-a-a……….. Dar kart susižvalgėm, bet jau nieko nebesakėm.

Arčiau scenos prasibrauti dar bando vienas kitas avantiūristas, bet visi jau gerokai susispaudę. Scena jau, atrodo, baigta ruošti, karo daina grėsmingai garsėja, adrenalino paveiktas prisijungiu ir aš – Srbija-a-a-a…….. Gali jausti, kaip virš galvų slegia didžiulis karščio ir jau maksimaliai įelektrinto oro debesis. Suspaustas ir aptirpęs stoviu ant žemės, bet po kojom nieko nejaučiu. Esu tik vienas iš 35.000 kūnų, šį vakarą susirinkusių prie Exit2013 Main Stage, pergyventi ir išgyventi ilgai, ilgai, ilgai lauktą Prodigy “Warrior’s Dance“.

Exit Flickr Gallery

Exit Flickr Gallery

Staiga scena nusidažo raudonai ir nutyla iki tol grojęs muzikinis fonas. Visai netoli stovintys minėti atletai uždega deglą, kuris viską nudažo dar ryškesne, piktai raudona šviesa. Akinančios šviesos, minios spinduliuojamas karštis, parako kvapas, jaudulys ir ilgas laukimas – viskas stumia į savotišką transą. Kažkur tarp “čia” ir “ten”.

Teoriškai, kažkuri pora iš šitų rankų turėtų būti mano // Exit Flick Gallery

Taip atrodo piktai raudona spalva // Exit Flick Gallery

Minia pradeda ūžti – tarp raudonų šviesų ant scenos pasirodo siluetai. Pirmas ant scenos žengia – Liam HowlettThe Prodigy įkūrėjas. Iš kart už jo – Keith Flint ir Maxim Reality.

Maxim Reality @ Exit2013 // Exit Flick Gallery

Maxim Reality, The Prodigy @ Exit2013 // Exit Flick Gallery

Pasikeliu nuo žemės apatinį žandikaulį ir bandau išsilaikyti ant kojų. Vietoj kažkokios įžangos, ar pasisveikinimo, greičiau nei galima spėti susigaudyti oras pradeda griaudėti Voodoo PeopleMagic people, voodoo people! Per nugarą bėga šiurpuliukai ir šią akimirką esu žiauriai, žiauriai laimingas. The voodoo, who do, what you don’t dare do people!

Voodoo People dar per pirmą pusę minutės visiškai susprogdina minią. Priekinėse eilėse prasideda nekontroliuojamas chaosas. Žmonės virsta vientisa mase kūnų ir srovėmis pradeda plaukti į skirtingas puses, su savimi nešdamiesi visus ir viską. Belieka tik stengtis neatsidurti po kojomis ir plaukti pasroviui. Per akimirką atsidūriau gerokai nuo tos vietos, kur stovėjau. Nešamas minios ir bandydamas išstovėti ant kojų nežinau, ar dedu žingsnį ant žemės, ar kažkam kitam ant kojos, ar rankos.

Scenoje sproginėja ryškūs raudoni ir geltoni šviesų kamuoliai, kažkur smilksta deglas, Voodoo People drebina kiekvieną kūno ląstelę, nuo karščio varva prakaitas, aplink kanopom žemę trypia grėsmingi serbų vyrukai. Prasideda velnių fiesta.

Visiška isterija Prodigy pasirodžius ant scenos // Exit Flickr Gallery

Visiška isterija ir sumaištis Prodigy pasirodžius ant scenos // Exit Flickr Gallery

Vėliau, grėsmė būti sutryptam nemažėjo, tad kartu su dar nemažai žmonių teko evakuotis kiek atokiau nuo scenos į minios šoną. Čia nuo metalinės tvoros kaip tik organizuotai buvo pradėtas plėšti juodas brezentas, kad būtų galima aukščiau užlipti. Prisijungus prie komandinės iniciatyvos, toliau siautėm su “tvoros draugais”.

Kiekvienas iki kaulų smegenų įaugęs gabalas kėlė nerealių emocijų ir vertė širdį pumpuoti ne kraują – o muziką. Aplink visiška laisvė save išreikšti taip gyvuliškai, kaip nori. Išlaisvinti vidiniai žvėrys siautėjo nestabdomi, godžiai rydami šviesas ir teisingus oro virpesius malšino savo muzikinį alkį.

Prie scenos tą vakarą buvo iškrauta ir sutrypta daug blogio ir neigiamų emocijų. Apvalytus kūnus tuoj po koncerto užlies euforija ir laimė, o sąmones – malonus svaigulys.

Invaders were killed.
The bitch has been smacked.
The Prodigy. Has. Delivered.
The Prodigy @ Exit Festival 2013 // Eline Burmanje - http://elineburmanje.tumblr.com

“EXIT has a crazy wild side that only very few festivals have. Bring us back again, we fukin luv it. Come on!!!” – The Prodigy // fotografija: Eline Burmanje – http://elineburmanje.tumblr.com

Koncertuoti po Prodigy – ne pats dėkingiausias laikas. Publika visiškai nužudyta. Skęstant euforijoje atrodo, kad geriau jau negali būti. Po Prodigy Main Stage šiandien grojo DJ Fresh, kuriam gyvai atlikdama kūrinius talkino gražuolė Fleur. Po ramios įžangos, pradėjus groti geriau žinomas dainas prie scenos vėl susirinko visai padorus žmonių skaičius. Pasyrodymui labai daug pridėjo Fleur vokalas ir energija. Išgirdome Gold Dust, The Feeling, Louder ir daug kitų gerai žinomų kūrinių.

Energija tryškusi Fleur kartu su DJ Fresh prie pagrindinės scenos sugrąžino po Prodigy išsikvėpusius gerbėjus / Exit Flickr Gallery

Energija tryškusi Fleur kartu su DJ Fresh prie pagrindinės scenos sugrąžino po Prodigy išsikvėpusius gerbėjus // Exit Flickr Gallery

Tuo tarpu kaip įprasta sausakimšą Dance Areną judino amerikiečių techno veteranas Jeff Mills. O kiek vėliau, aušrą pasitikti padėjo vokiečių DJ duetas Pan-Pot. Saulei kylant vis aukštyn vakarėlio pabaigos nematyti. 6.30h ištvermingiausius toliau iki vėlyvo ryto šokdino vietiniai serbų DJ’ai. Metas užtarnauto poilsio.

One Response to 2 diena. The Prodigy.

  1. Pingback: 3 diena | EXIT 2013

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: