3 diena

Liepos 13d.
 

Diena prasidėjo gerokai popiet. Po vakarykščių išlydžių per “Warrior’s Dance”, nuotaika kaip tik tingiai pagulinėti ant smėliuko. Pro Novi Sad’ą Juodosios jūros link tekančio Dunojaus krante, už 10min kelio nuo bendrabučio įrengtas paplūdimys. Įėjimas 50 dinarų. Tik įėjus į teritoriją, atokiau nuo upės – tvarkingi, laistomi žolynai kviečia badmintono partijai. Arčiau vandens – barai, garsi muzika, gultai, skėčiai ir daug daug smėlio.

Baruose pilna žmonių, kokteilių, šokių ir judesio. Čia įkrauti baterijas susirinko vakar dienos Prodigy kariai. Nuo karščio gaivina alus ir viskis. Ant smėlio kur ne kur mėtosi saulės ištroškęs kūnas. Vaikai tūsinasi vandeny. Vyresni, suradę vietos ant žolyno, atokiau nuo muzikos pliekia kortom. Visi laimingi šioje paprastoje, bet tobuloje oazėje.

Paplūdimys ant Dunojaus kranto - vieta, kur festivalis tęsiasi ir dienos metu // fotografija: Aistė Beloglovytė - https://www.facebook.com/pages/Aistė-Beloglovytė-photography

Paplūdimys ant Dunojaus kranto – vieta, kur festivalis tęsiasi ir dienos metu // fotografija: Aistė Beloglovytė

Puikus oras, ryški saulė ir šiltas smėlis leidžia atsikvėpti nuo ilgos nakties nesibaigiančių šokių. Čia vidudienį susirinkę papludimy niekas niekur neskuba, dalinasi šypsenom ir atrodo laimingi. Užkalbinti vietiniai serbai be galo draugiški, noriai dalinasi įspūdžiais. Saulei pradėjus leistis metas ruoštis dar vienai nakčiai reivo.

Šiandien vakaras prasideda Fusion Stage, kur galima išgirsti labai įvairios muzikos – nuo čia labai populiarių serbų Dubioza Kolektiv dub/rock/regio iki amerikiečių Prong metalo. Be kitų atlikėjų, Fusion Stage šiandien koncertuoja Delilah, savo debiutinį albumą išleidusi tik prieš metus. Gražaus ir unikalaus balso britų atlikėja gerai žinoma iš singlo Time, atlikto kartu su šiandien vėliau Main Stage koncertuosiančiais Chase & Status. Akustinis Delilah pasirodymas, neaišku kodėl, truko tik 30min, vietoj planuotų 1.5h, tačiau gerbėjai išgirdo ne tik pirmąjį išleistą singlą Go, bet ir eilę kitų žinomiausių dainų.

Delilah, Fusion Stage @ Exit Festival 2013 // Exit Flickr Gallery

Delilah, Fusion Stage @ Exit Festival 2013 // Exit Flickr Gallery

Šiandienos headliner’iai Atoms For Peace. Turbūt daugumai muzikos mylėtojų žinomi bent du iš jų narių – Radiohead vokalistas Thom Yorke ir Red Hot Chili Peppers bosistas Flea. Garsūs vardai ir faktas, kad šis pasirodymas vienas iš vos kelių grupės planuojamų koncertų šiemet, garantavo didžiulę minią prie pagrindinės festivalio scenos.

Atoms For Peace @ Exit2013 festival // Exit Flickr Gallery

Atoms For Peace @ Exit2013 festival // Exit Flickr Gallery

Iškart po jų, “After2am” programos pradžią skelbė Chase & Status. Žemų dažnių ištroškę gerbėjai netruko įsijausti į energingą grupės pasirodymą. Tuo tarpu Dance Areną, kiek ankščiau, vidurnaktį, užėmė vienas žinomiausių pasaulyje DJ, David Guetta. Scena kaip mat buvo užtvindyta rekordinės, 25.000 gerbėjų minios.

David Guetta @ Exit2013 festival // Exit Flickr Gallery

David Guetta @ Exit2013 festival // Exit Flickr Gallery

Nors ir vyko įspūdingas lazerių ir pirotechnikos šou, pasirodė, kad pačiam prancūzų dievuko DJ set’ui trūko aštrumo. Tačiau reikalus greitai sutvarkė britų elektronikos DJ, jo didenybė – Mark Knight. Guetta dar nebuvo pasitraukęs nuo scenos, kai kolonėlės pradėjo griaudėti – Mark Knight is in the house! Mark Knight is in the house! Tik pradėjus groti pirmam, ir labiausiai lauktam kūriniui – Your Love – Dance Arena dar kartą virto meilės ir house’o oaze.

Mark Knight, Dance Arena @ Exit2013 festival // Exit Flickr Gallery

Mark Knight, Dance Arena @ Exit2013 festival // Exit Flickr Gallery

3h nakties estafetę perėmė buvusios Swedish House Mafia trijulės – Steve Angello. Po fenomenalaus populiarumo, 2012m. nusprendę išsiskirti, kiekvienas iš grupės narių toliau koncertuoja individualiai ir yra labai trokštami daugelyje festivalių. DJ karjerą Stokholme pradėjęs Steve, grojo Show Me Your Love, o taip pat Swedish House MafiaGreyhound, Antidote ir, žinoma, Don’t You Worry Child.

Kaip ir kiekviena ankstesnė naktis, ši prabėgo per greitai. Ir vėl pareigingai pateka saulė. Baruose išpilstomas paskutinis šios nakties alus, foodland’e kepami paskutiniai sumuštiniai. Vis aukščiau kylanti saulė veja namo. Bet festivalis tęsiasi.

Dar vienas saulėtekis Novi Sad'e

Dar vienas saulėtekis Novi Sad’e

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: