4 diena

Liepos 14d.

Saulė jau pasislepė ir užleido vietą dar vienai, jau paskutinei tamsos ir muzikos sesijai. Tradiciškai taksi keliaujant į tvirtovę, vairuotojas, kaip ir ankstesnieji, itin kalbus. Pasidomi, ar patinka festivalis, iš kur esu, ar kalbu rusiškai. Parodo, kur mieste geriausia pica, paaiškina, kad galima užsisakyti ir pusę, ir visą, ir net į namus pristato. Ilgiau stovint prie sankryžos papasakoja, kad Balkanų karo metu, pasirodo, buvo naikintuvo pilotas, vėliau po karo pardavinėjo kompiuterinę įrangą, o dabar prie uždarbio prisiduria vairuodamas taksi.

Pravažiuojam kairėje pusėje esantį Dunojaus parką. Čia prieš kiekvieną festivalio vakarą pradėti linksmybes susirenka šimtai serbų jaunuolių. Toliau važiuojame per Varadin’o tiltą, atstatytą 2000m., po to, kai 1999m. ankstesnis buvo sugriautas per NATO bombardavimus. Iškart už tilto tenka išlipti – nuo čia užtvertas automobilių eismas. Tačiau iki įėjimo į festivalio teritoriją tik 500 metrų. Iškart tenka įsilieti į gyvą žmonių srovę, tekančią į kalvą Petrovaradin tvirtovės link. Be jau maloniu tapusio chaoso, gatvėje iki pat įėjimo verda verslas: visai jaunos mergaitės pardavineja rakiją 50ml kolbose; vaikinai iš statybinių karučių siūlo paskutinio šalto alaus, ar sidro, prieš patenkant į vidų; kiti pardavinėja akinius nuo saulės, šviečiančias apyrankes ir kitus būtinus festivalio aksesuarus.

"Su alaus bokalais, lauksim darbo galo" // fotografija: Eline Burmanje

Vietoj šaltkrepšio // fotografija: Eline Burmanje

Arčiau įėjimo pirmi koordinatoriai visus nukreipia į vieną pusę, į glaudesnę eilę, kiti – patikrina besinešančius kuprines ar didesnes tašes. Kitame kontrolės punkte besišypsanti panelė skenuoja ant apyrankės atspausdintą barkodą ir sako “welcome back”. Paskutiniame kontrolės punkte laukia apsauginiai kiek rimtesniais veidais. Čia paprašoma išsiimti viską iš kišenių ir kiek nuodugniau patikrinama, ar nesineši nieko neleidžiamo. Dar 20 metrų ir praėjus vartus į tvirtovę jau galima girdėti, kas groja Main Stage.

Po greitos stotelės foodland’e lekiam prie pagrindinės scenos, kur Bloc Party kaip tik groja Helicopter. Po puikaus grupės pasirodymo dangų nudažė fejerverkai, skelbiantys apie Exit festivalio pabaigą. Tačiau iki tikros pabaigos dar visa naktis. Po Bloc Party pasirodo šiandienos headliner’iaiNick Cave & The Bad Seeds. Savo koncertą grupė pradėjo We Know Who You Are , o Nick Cave muziką išreiškė ne tik vokalu, bet ir įnirtingu šokiu, kurį gerbėjai palydėjo audringais plojimais. Susirinkę prie Main Stage galutinai įsiaudrino, kai Nick užsiminė, kad grupės gitaristas George kilęs iš Serbijos.

Nick Cave @ Exit2013 festival

Nick Cave @ Exit2013 festival

Tuo tarpu Dance Arenoje grojo du garsūs vardai: house atstovas Eric Prydz ir techno Dubfire. Didesniame festivalyje neišvengiamai kartais tenka rinktis vieną iš tuo pačiu metu prie skirtingų scenų grojančių grupių. Nenoriai palikę Dance Areną nuskriejom prie Main Stage. Čia labai lauktas Rudimental pasirodymas, deja, buvo atšauktas. Pasak organizatorių, buvo sumaišyti lėktuvai pakraunant grupės koncertinę aparatūrą ir skrydis į Belgradą vėlavo 12h.

Rudimental dėl sumaišytų lėktuvų festivalio, deja, nepasiekė.

Rudimental dėl sumaišytų lėktuvų festivalio, deja, nepasiekė.

Nemažiau šiandien laukiamas pagrindinėje scenoje pasirodantis DJ iš rytų Londono – SBTRKT. Išskirtinis ne tik grojama muzika, bet ir per pasirodymus dėvima kauke, SBTRKT taip pabrėžia propaguojamą anonimiškumo koncepciją: “I’d rather not talk about myself as a person, and let the music speak for itself. The name SBTRKT (subtract) is me taking myself away from that whole process.” Dėl atšaukto Rudimental koncerto SBTRKT grojo kiek daugiau nei planuotą valandą, tačiau norėjosi, kad grotų dar ir dar. Jo pasirodymas buvo vienas tų, kai nustoji galvoti, kas šiuo metu groja kitose scenose. Įstrigusi smulkmena – SBTRKT vienas iš nedaugėlio atlikėjų, kuris prieš atsisveikindamas su gerbėjais nesavanaudiškai palinkėjo mėgautis ir kitu pasirodymu – “I hope you enjoy DIPLO”. Malačius.

DIPLO – dar vienas šiandien labai lauktas atlikėjas. Su jo pasirodymu ir Express Yourself, Exit festivalis paskutinį kartą šiais metais pavirs reiverių namais.

DIPLO vaikystėje žavėjosi dinozaurais. Scenos vardas yra dinozauro Diplodocus pavadinimo sutrumpinimas // Exit Flickr Gallery

DIPLO vaikystėje žavėjosi dinozaurais. Vieno jų tatuiruotė puošia atlikėjo dešinę ranką, o scenos vardas yra dinozauro Diplodocus sutrumpinimas // Exit Flickr Gallery

Mielas festivalio elementas – kad iš matymo jau gali pažinti tuos pačius žmones, ištikimai jau ketvirtą rytą šokančius iki pat galo. Po 6h ryto muzika prie Main Stage sustojo. Nieko nelaukę persikėlėm į Dance Areną – vietą, kur įprastai baigiasi Exit festivalis.

Dance Arena paskutinę dieną, 7h ryto // Exit Flickr Gallery

Dance Arena uždaromąją dieną, 7h ryto // Exit Flickr Gallery

Taip atrodė Dance Arena, Liepos 15d., pirmadienio rytą. 10.000 – 15.000 žmonių, dar nepasiruošusių atsisveikinti. Vietinė žvaigždė – Marko Nastič – tvarkė reikalus prie DJ pulto. Vienas žinomiausių Balkanų DJ, savo šalyje vadinamas elektroninės muzikos tėvu, įkūrė pirmąją įrašų studiją Serbijoje. Exit’e Marko pasirodo jau 3 kartą, o šiemet jam patikėta uždaryti Dance Areną. Judėjom iki 7h ryto, kol įsitikinom, kad Exit’ui atidavėm visą gyvybę, o gal nemažai ir avansu. Visiškai išsikvėpus ir taip pavargus, kaip niekad per šią savaitę, festivalis paliktas vis dar gyvybingas.

vienas paskutinių sutiktų žmonių prieš atsisveikinant su Exit2013, palydėjo su viso festivalio atmosferą atspindinčia šypsena.

Vienas paskutinių sutiktų žmonių prieš atsisveikinant su Exit2013, palydėjo su viso festivalio atmosferą atspindinčia šypsena.

The End

2 Responses to 4 diena

  1. justetam says:

    Kaip tai the end? Keep writing!
    Pervadink blog’ą ir rašyk 🙂 aš skaitau!

  2. Tautvydas Vaičius says:

    All good things come to an end 🙂
    Smagu buvo, reiks pakartot 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: